Technické předpisy

Vozidlo určené k poslední jízdě musí splňovat:

 1. Funkční bezpečnostní pásy
 2. Funkční brzdy
 3. Čelní okno(síť) a okno(síť) dveře u řidiče. O maximální velikosti ok 2 x 2 cm, min. průměr drátu 2 mm. Při rozbití je nutno nahradit.. Ostatní okna odstraněna!
 4. Originál dveře (ne žádný laminát!)
 5. Původní přední i zadní nárazník. Přední výztuha pod nárazníkem originál! A nebo nahrazena pouze mezi nosníky. Žádné výztuhy (trubkové, jeklové) přesazené až k okrajům kol!
 6. Vozidlo musí mít tažná oka (vpředu, vzadu) odtahuschopné.
 7. Demontovaná přední světla, blinkry
 8. Motor bez úprav! (sportovní filtr povolený). Pokud je motor osazen turbem, účastník je přeřazen do vyšší kategorie - (1400ccm automaticky přechází do kategorie 1600ccm)
 9. Převodovka originál bez úprav
 10. Jezdec je povinen mít ochranou přilbu, rukavice a kombinézu nebo dlouhý rukáv (pokud nebude - jezdec nebude připuštěn na start). Přísný zákaz požívání akoholických nápojů, na požádání traťového komisaře, je jezdec povinen provést dechovou zkoušku. Pokud, bude pozitivní, jezdec na těchto akcích skončil!
 11. Na dveře u řidiče a spolujezdce - bílí čtverec (30cmx40cm) a v něm své startovní číslo.Taktéž na kapotu a střechu(nad spolujezdce)
 12. Jedno mlhové a dvě brzdová světla v zadní části vozu. Mlhové musí být neustále rozsvíceno, nebo použít původní světla a namontovat je do vntřní části vozu, zachovat funkčnost obrysových a brzdových světel
 13. Třetí a páté dveře mohou být odstraněny
 14. Sporovní sedačka, pásy a rám vozu je vítán - záleží na vás (nežli špatně svařený rám, raději žádný)